0 ZŁ to 15,000,000 ZŁ

click to enable zoom
loading...
We didn't find any results
View Roadmap Satellite Hybrid Terrain My Location Fullscreen Prev Next
Your search results

Jak obejść pośrednika ?

by Katarzyna Wawrzyniak on 30 października 2019
Comments:1
Ile głów, tyle pomysłów.

Każdy, choć raz szukając nieruchomości dla siebie spotkał się z niejednym ogłoszeniem wystawianym przez agencje czy też biuro nieruchomości. Wykonując telefon czy też zapytanie do agencji, często słyszymy szczegóły dotyczące nieruchomości, poza „magiczną” lokalizacją, słyszymy, że oglądanie jest bezpłatne, ale musimy podpisać umowę pośrednictwa kupna.

Trzeba przyznać, iż pomysłów nie brakuje oraz podpowiedzi. Natomiast przeglądając bloga, cieszę się że kilka osób odradza takich zamiarów.

No, właśnie. I tu cały ambaras. W głowie kłębią się nam pytania. Po co mam podpisać umowę, jak chcę tylko zobaczyć?  Po co, mam podpisać jak nie wiem czy lokalizacja będzie mi  odpowiadała? Dlaczego, mam płacić prowizję? Czy to nie sprzedający ma płacić? Nie chętnie, ale podpisujemy umowę, idziemy oglądać, po czym po skończonym spotkaniu, otwierając komputer i uruchamiając przeglądarkę, wpisujemy frazy „jak obejść pośrednika” i tu cała lista pomysłów. Myślisz sobie, przecież pośrednik ma dostać tyle pieniędzy za nic – przecież tylko pokazuje mieszkanie? Ałć. Dużo klientów, rzeczywiście tak myśli, ale praca pośrednika to nie tylko prezentacja nieruchomości. Przede wszystkim dobry pośrednik świadczy usługę, która jest pomocna przy zakupie nieruchomości. Sprawdzamy dokumenty, status prawny, uczestniczymy w szkoleniach, piszemy ogłoszenia, robimy zdjęcia,  sprawdzamy tożsamość klienta. Dbamy o interesy klientów, zbieramy formalności, umawiamy notariusza, a także pomagamy przy wydaniu nieruchomości, spisując protokoły. Kierujemy całym procesem skojarzenia klienta kupującego ze sprzedającym. Jest to duża odpowiedzialność, za które należy się nam wynagrodzenie. Co ciekawe, pośrednicy i klienci kupujący wzajemnie się napędzają. Ukrywając lokalizację czy też budynek z zewnątrz, działamy drażniąco na klienta, ale wielu pośredników robi tak dlatego, iż chce uchronić swoją pracę i wynagrodzenie. Nie możemy wszystkich wsadzać do jednego worka, lecz przez zuchwałość i nieuczciwość niektórych klientów, pośrednik musi się bronić. Ja byłabym przeszczęśliwa, gdyby to działało w dwie strony, żeby klienci byli uczciwi i nie obchodzili pośredników, a pośrednicy, żeby nie ukrywali lokalizacji i nie robili barier sztucznego ukrywania i darzyli zaufaniem klienta.

Lepiej porozmawiać z pośrednikiem uczciwie i ponegocjować prowizję niż szukać rozwiązań, które są nieuczciwe.

Pamiętajcie, każdy z Nas nie lubi być oszukiwany, może jeżeli się to zmieni i wszyscy będą podchodzić do tematu uczciwie zmieni się nastawienie i współpraca z ludźmi.

Tego Wam i sobie życzę! 

Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.

Emil Osech

Share

One thought on “Jak obejść pośrednika ?

Leave a Reply

Compare